• https://www.facebook.com/ucuzbiletciniz
 • https://www.twitter.com/ucuzbiletciniz.com
  • TEK NOKTADAN TÜM DÜNYA'YA; SEYAHATİNİZİ PLANLIYORUZ.
  • 0216 373 17 17 & 0216 353 55 55 & 0542 596 55 60
  • VİZESİZ SEYAHATLER
  • 0216 373 17 17 & 0216 353 55 55 & 0542 596 55 60

Anasayfa


     ROMANYA & BULGARİSTAN TRANSILVANYA ŞATOLAR TURU

   
Fiyat : 349 Euro (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
YAZ AYLARI İÇİN
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

ROMANYA & BULGARİSTAN TRANSILVANYA ŞATOLAR TURU

 

Ziyaret Edilecek Bölgeler : Bulgaristan (Şipka Tepesi – Etar Açık Hava Müzesi – Tsarevest Kalesi – Ruscuk – Varna – Nessebar ) Romanya ( Bükreş – Köstence – Peleş Şatosu – Drakula Şatosu – Bran – Brasov – Sinaia)

 

1.Gün İSTANBUL-KAPIKULE

Buluşma Noktaları:

23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

23:30 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı),

23:59 İncirli Ömür Plaza Önü

Misafirlerimizle alınış noktalarında buluştuktan sonra Edirne Kapıkule sınır kapısana varış.

 

2.Gün KAPIKULE-KAZANLIK-ŞİPKA-ETAR-V.TARNOVO-BÜKREŞ

 

Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yol güzergahımızda bulunan  Stara Zagora (Eski Zağra),üzerinden ünlü güller vadisinin bulunduğu şirin Kazanlık şehri üzerinden sabah kahvaltımızı yapacağımız Şipka tepesine geçiyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Osmanlı-Rus savaşı esnasında çetin mücadelelere sahne olan Şipka tepesine çıkıyoruz  ve buradaki savaş anıtını ziyaret ettikten sonra kısa bir yolculuktan sonra Etar Etnoğrafik Açıkhava müzesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yaklaşık 1 saatlik bir serbest zaman sonrasında Bulgaristan’ın eski başkenti olan tarihi Veliko Tarnovo şehrine geçiyoruz ve misafirlerimize şehrin büyüleyici tarihi ve doğal dokusunu keşfetmeleri için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz surlarla çevrili tarihi şehri gezebilir ve manzaralı restoranlarda vakit geçirebilirler. Sonrasında Tuna nehri üzerinden bulunan Dostluk köprüsünden geçerek Romanya Giurgiu hududuna geliyoruz, burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz yaklaşık 1 Saatlik yolculuğunun ardından Bükreş’e Ulaşıyoruz. Konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz oda dağılımın ardından serbest zaman geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Romanya Otantik Restorantında Alıncak Akşam Yemeğine Katılabilirler 45 € Yemekten otelimize dönüş yapıyoruz.

 

3.Gün BÜKREŞ-SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ

 

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli , Garnizon binası , Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Yaklaşık 2 saat sürecek şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan  Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. (40 €) Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerden alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara Kilise, Şehir surları, korunmuş dar sokakları  başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde

 

4.Gün BÜKREŞ – KÖSTENCE – VARNA

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş’ten ayrılarak, Köstence'ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Köstence'ye ulaşıyoruz. Şehir turumuz kapsamında Mahmudiye Camii, Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ceneviz Feneri başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Romanya’nın tatil Şehri olan Mangalia şehrine ulaşmamızın ardından 1571 yılında Mimar Sinan tarafından II. Selim ‘in kızı adına yapılmış Esmahan Sultan Camii’ni (Mangalia Camii) gördükten sonra Romanya Bulgaristan Sınır Kapısı olan Durankulak sınır kapısına ulaşmamızın ardından sınır işlemleri sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz için yol güzergahımızın üzerinde bulunan Balçik Botanik parkı ve Maria’nın yazlık sarayını ziyaret ediyoruz. (20 €)  Ekstra turumuzun ardından Varna Şehrine geçiyoruz. Kısa panaromik turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için gece ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Gecesine katılabilirler. (35€) Geceleme otelimizde

 

5.Gün VARNA – NESSEBAR – BURGAZ – İSTANBUL

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Varna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz  panoramik şehir turumuz kapsamında  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Nessebar şehrine hareket ediyoruz. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz ve panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 y.y) ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardından Burgas üzerinden Dereköy kara hudut kapısına varıyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra Misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüsler İle Ulaşım
 • Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mali Sorumluluk Sigortası
 • 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Tüm Hotel Ve Şehir Vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 130 € (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri

 

 

Romen Gecesi : Ördöv Tabağı (Meze) - Aperatif Salata – Karemelize Edilmiş Kuzu Tandır – Tatlı – Sınırsız Alkol Veya Alkolsüz İçecek

 

Tur Detayları ;

 

Vize Hakkında ; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum 2 Girişli Romanya Veya Bulgaristan Vizesi Gerekmektedir. Çok Girişli Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil

Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.


Para Birimi  ;
Romanya Para Birimi Lei (RON)’dur. Ortamala 1 EUR = 4,20 Lei ‘dir. Bulgaristan Para Birimi Leva 1 EUR = 1,95 Leva’dır. Tur Esnasında Yanınızda EUR Bulundurulması Tavsiye Edilir . Tüm Doviz Bürolarında EUR / Lei Ve Leva Çevirilebilmektedir.


Saat Dilimi ;
Romanya Bulgaristan Ve Türkiye Arasında Saat Farkı Bulunmamaktadır.


Telefon Kullanımı
; Tüm Telefon GSM Şirketleri Romanya’da Ve Bulgaristan’da Çalışmakta Olup Türkiye’den Çıkış Yapılmadan Önce Rooming (Yurt Dışında Kullanım) Müşteri Hizmetleri Aranarak Yurt Dışı Kullanımı İçin Hattın Açılması Gerekmektedir. Romanya’dan Ve Bulgaristan’dan Türkiye Aramalarında (+90) 535 000 00 00 Türkiye Kodu İle Aranması Gerekmektedir.


Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar ;
Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt , Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları , İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka , Güneş Gözlüğü , Kamera , Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde TV Kullanımı İçin Sağlık Açısından Kullaklık Dağıtılımı Yapılmamaktadır. 


Yemek Kültürü ;
Romenler Ve Bulgarlar Zengin Yemek Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Çoğu Et Yemeklerinde Domuz Ürünleri Yaygın Şekilde Kullanılmaktadır. Romenlerin Milli Yemekleri Mamaliga Milli İçecekleri Palinkadır. Bulgarlar Mutfağı Genelikle Et Yemekleri Ve Izgaradan Oluşmaktadır. Kebabçe En Tanınmış Izgara Ürünü Olup Şopska Salata İyi Bir Aparetif Olmaktadır. Milli İçkisi İse Erik – Kayısı – Elma – Kiraz Ve İncirden Yapılan Ev Rakısı Olarakta Bilinen Domoçnu Raki (Rakıya Su İlave Edilmeden Sek İçilir)


Alışveriş ;
Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.


Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hk. ;
Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 6 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre  Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.

 

Tur Tarihleri :

25 – Ocak15 – Şubat08 – 22 – 29  Mart05 - 12 – 27 – Nisan   17  – Mayıs23 – Haziran (Ramazan Bayramı)

05 – 19 Temmuz 02 – 16 – 30 Ağustos (Kurban Bayramı) 20 – Eylül 04 – 18 Ekim

 

Hoteller ;

4 * Şehir Merkezi Hotellerdir.

 

25 Ocak – 05 Nisan Kalkışlı Turlar İçin Geçerlidir.

 

ÇİFT VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

0-2 YAŞ ÇOÇUK

3 - 6 YAŞ ÇOCUK

7-12 YAŞ ÇOCUK

169 €

259 €

ÜCRETSİZ

99 €

119 €

 

Hoteller ;

4 * Şehir Merkezi Hotellerdir.

 

12 Nisan – 18 Ekim Nisan Arası Geçerlidir.   (KESİN HAREKET)

 

ÇİFT VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

0-2 YAŞ ÇOÇUK

3 - 6 YAŞ ÇOCUK

7-12 YAŞ ÇOCUK

199 €

279 €

ÜCRETSİZ

99 €

149 €

 

 

 • 0-2 yaş çocuk, otobüste koltuk ve otelde yatak verilmemesi şartıyla ücretsizdir.
 • Tur Katılımcı Sayısı Minimum 15 Kişidir. Tur Yeterli Katılımcı Sayısına Ulaşmaması Durumunda Tur Bir Sonraki Tarihe Fiyat Farksız Aktarılır . Misafirin Tarih Değişikliğini Kabul Etmemesi Durumunda Tur Ücreti İade Edilir.
 • Yeterli Katılımcı Olmaması Durumunda Son İptal Bildirimi Tur Kalkış Tarihinden 7 Gün Önce Katılımcıya Bilgi Verilmesi Gerekmektedir.
 • Ekstra Turlar Minimum 15 Kişi ve Üzeri Durumlarda Gerçekleşecektir. 
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir. 
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir. 
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına , müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir . 
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. 
 • 3 kişilik odalar , otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. 
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. 
 • Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. 
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak , minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 Aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız  sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.

 İptal ve Değişiklik şartları:

 • Tüketici, hizmetin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.
 • Tüketici, hizmetin-konaklamanın başlamasından 15 (On Beş) – 7 (Yedi) gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde toplam rezervasyon bedelinin %35 (Otuz Beş)'ini, 7 (Yedi) günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
 • Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse, iptal sigortası yaptırmamış ise gezi bedelinin tamamını Mayak Tour’a ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.
 • Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 (On) günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.
 • Tüketici yapmış olduğu rezervasyon ile ilgili talep edeceği her türlü İptal ve Değişik-lik işlemi için 20,00.- € (Euro) işlem ücret ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

Turlarımızda Kişi Sayısına Göre Kullanılan Araçlarımız Aşağıdaki Gibidir: 

Otobüsler: (20 - 46 Kişi Arasında Kullanılmaktadır.)
 
Mercedes Travego/Tourismo 46+1 
Temsa Safir 46+1 

Minibüsler: (10-19 Kişiye Arasında Kullanılmaktadır.) 
Vw Volt 16+1 veya 19 +1 
Mercedes Sprinter 16+1 veya 19+1 

 

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.34888.3823
Euro10.154410.1951
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret28156
Takvim
Hava Durumu